Strona główna > Premier League > Jedenastka 17. kolejki EPL

Jedenastka 17. kolejki EPL

W minionej kolejce swoją dominację udowodniły zespoły z Manchesteru. United i City zmiotły swoich rywali z powierzchni ziemi, nie pozostawiając żadnych jeńców. Bohaterem kanonady był Sergio Aguero  z Etihad Stadium. Zapraszam na jedenastkę 17. serii spotkań oraz wyróżnienia za najładniejszego gola, podanie, obronę i spotkanie na angielskich boiskach.

* razy w jedenastce kolejki

Gracz kolejki: Sergio Aguero (Manchester City) – na tle słabiutkiego Stoke gracze Manchesteru City wyglądali jak greccy bogowie. Zeusem w panteonie był Aguero, który zdobył dwa gole. Argentyńczyk był głodny gry, zaprezentował niesamowity ciąg na bramkę. Poruszał się za szybko na możliwości rywala. Bramki strzelał wykorzystując świetne ustawienie w polu karnym. Do tego dodał kreatywne podania (np. kapitalny lob do Garetha Barry’ego).

Mecz kolejki: Newcastle – West Brom 2:3 – fantastyczny mecz dla neutralnego kibica angielskiej piłki. Pięć goli, w tym dwa piękne Demby Ba, dwie poprzeczki i dramaturgia do samego końca. WBA świetnie wychodziło z szybkimi kontrami dzięki dynamice Shane’a Longa i tak zapewniło sobie komplet punktów na Sports Direct Arena. W spotkaniu od pierwszej minuty zagrał 19-letni Haris Vuckic z Newcastle, który zaprezentował dwa kapitalne uderzenia z dystansu – czyżby materiał na nową gwiazdę z północy kraju?

Gol kolejki: Dimitar Berbatov (Manchester United) – Bułgar osłodził sobie sezon na ławce świetną bramką, która dobiła Fulham na Craven Cottage. Berbatov wykorzystał płaskie dośrodkowanie i piętą, z pierwszej piłki, strzelił poza zasięgiem bramkarza rywali. To zagranie udowodniło jak genialną techniką dysponuje zeszłoroczny król strzelców.

Podanie kolejki: Chris Brunt (WBA) – najciekawsze spotkanie kolejki zawierało w sobie też wyjątkowe rozegranie. Brunt wyprowadzając kontrę zagrał zewnętrzną częścią stopy, będąc jeszcze na własnej połowie. Idealnie wymierzone podanie minęło obronę Newcastle i otworzyło Peterowi Odemwingie prostą drogę do bramki.

Obrona kolejki: John Terry (Chelsea) – kamery w czwartkowy wieczór uwagę koncentrowały głównie na oskarżonym o rasizm kapitanie The Blues. Terry udźwignął presję i był wyróżniającą postacią defensywy Chelsea. Obrońca w 92. minucie rzucił się na murawę i zablokował strzał Emmanuela Adebayora, który niechybnie zmierzał do siatki. Interwencja uratowała remis Chelsea na White Hart Lane.