Strona główna > La Liga, Premier League > Common sense po angielsku (foto)

Common sense po angielsku (foto)

Mieszkańcy Wysp Brytyjskich wysoce cenią sobie poczucie „zdrowego rozsądku”, które w dużej mierze określa reguły zachowań. Przykład właściwego zastosowanie tej reguły mogliśmy zaobserwować u sędziego meczu Chelsea – Leicester.

Gary Cahill, kolega Fabrice Muamby z czasów Boltonu, strzelił gola dla The Blues i odsłonił podkoszulek nawołujący do modlitw za ciężko chorego zawodnika.

Wedle przepisów Cahill powinien otrzymać żółtą kartkę. Jednak arbiter Lee Probert wstrzymał się od karania angielskiego obrońcy Chelsea. Mały gest, ale obrazujący wsparcie dla Muamby od całego świata piłki, nie tylko angielskiej.

Parę godzin później Real Madryt pokazał, że futbol nie ma barier. Zawodnicy Królewskich wyszli na boisko w koszulkach z dedykacją dla Muamby i potrzebującego transplantacji wątroby Erica Abidala z Barcelony.

Reklamy
 1. M.
  20/03/2012 o 10:11

  Niby ‚małe’ gesty, ale nadają temu całemu zamieszeniu zwanemu futbolowym światkiem inny wymiar. Są rzeczy ważne i ważniejsze.

 2. 20/03/2012 o 10:37

  Bardzo podoba mi się to co się dzieje na Wyspach w sprawie Muamby. Co prawda jestem świadomy, że taki czynnik jednoczący może wywołać albo wielka tragedia, albo olbrzymi sukces.

  Za kilka dni wróci zamknięcie na własny klub, wrogość do innych – ale cóż, to nieodłączna część dyscypliny, na której się „wychowałem”:)

 1. 05/06/2017 o 13:20

Zostaw komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: