Strona główna > Audio/video, Euro 2012 > Druga strona EURO 2012 (video, foto)

Druga strona EURO 2012 (video, foto)

Dziś zamykamy pierwszy pełny tydzień wyjątkowego EURO 2012. Mieliśmy już parę technicznych popisów (Włochy – Hiszpania, Niemcy – Holandia), kilka thrillerów (Polska – Rosja, Dania – Portugalia). Jednak Mistrzostwa Europy nie tylko kopaniem stoją. Oto wydarzenia pozaboiskowe, które wzbudziły mój szczególny entuzjazm.

1) Elektryzująca zapowiedź Polska – Czechy

O taką stawkę Biało-czerwoni nie grali od dawna. Nic dziwnego, że powstają dzieła i dziełka promujące ten mecz. Tomasz Zimoch i polska Borussia Dortmund zadbali o właściwy materiał do tego elektryzującego filmu:

2) Kibicują wszyscy

Do oglądania Polski i Rosji nie trzeba było wiele zachęcać. Miło, że i nasi politycy pokazali ludzką twarz i odrobinę dystansu do siebie. Niech w „gałę haratają” lepsi:

3) Najlepsi fani

Irlandia jako pierwsza pożegnała się z turniejem. Może zapisze się w historii EURO 2012 jako najsłabszy zespół, ale kibiców ma wyjątkowych. 89. minuta, wynik 0:4, a Irlandczycy jak nigdy nic wyją „The Fields of Athenry”:

4) Szwedzki humor

Kto kojarzył Szwedów z dobrego poczucia humoru? Okazuje się, że Skandynawowie mają dystans do siebie. W meczu z Ukrainą zwycięskiego gola strzelił Andrij Szewczenko, który wpakował piłkę głową obok krótkiego słupka. Przy interwencji nie popisał się Michael Lustig, dlatego Szwedzi postanowili pokazać mu jak prawidłowo stoi się i pilnuje słupka… (Nie jest to łatwe. Sam w tym roku dopuściłem złym kryciem słupka do gola bezpośrednio z rzutu rożnego…)

5) Praktyczny żart

Klasyk Niemcy – Holandia. Wszyscy są spięci? Gdzie tam… Joachim Loew znalazł czas, aby podroczyć się sympatycznie z chłopcem od podawania piłek.

6) O Holender!

Zostając w temacie tego samego meczu. Holandia ma na koncie dwie porażki i tylko splot sprzyjających zdarzeń wypchnie ich do ćwierćfinału. Ten Pan/Pani najlepiej obrazuje holenderskie nastroje:

7) Nowe siły porządkowe

Na zakończenie obraz z meczu Polska – Rosja. Spotkanie poprzedziły zadymy kiboli, ale na szczęście mieliśmy odpowiedni personel do spacyfikowania krewkich pieniaczy:

Źródła: Who Ate All The Pies, 101greatgoals.com, youtube.

Reklamy
  1. Brak komentarzy.
  1. No trackbacks yet.

Zostaw komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: